• Wesołych Świąt Wielkanocnych!

• 26.03.2024
        • Z okazji Świąt Wielkanocnych
          składamy najserdeczniejsze
          życzenia: pomyślności, spokoju, zdrowia,

radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa
          oraz mnóstwo wiosennego słońca.

Niech wielkanocny zając przyniesie

radość i nadzieję.

Życzymy jak najmilszych spotkań
          w gronie przyjaciół i rodziny.
          Wesołego Alleluja!

Dyrektor i pracownicy

Przedszkola Samorządowego

w Garbatce-Letnisku

„Pod Sosnową Szyszką”

• 21.03.2024
        • 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z opaskami, wiankami i wiosennymi ozdobami, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. W barwnym pochodzie z gaikami wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

• Warsztaty Wielkanocne w grupie "Biedronek"

• 20.03.2024
        • W środę 20 marca 2024r. w grupie "Biedronek" odbyły się warsztaty Wielkanocne, podczas których rodzice i dzieci robiły ozdoby świąteczne. W repertuarze rękodzieła były zajączki, kurczaki, koguciki a także baranki wielkanocne. Nasza sala zamieniła się wówczas na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, ale był też i czas na miłe pogawędki i słodki poczętunek. Powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.

• Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego

• 12.03.2024
        • W tym roku tematem prac konkursowych była "Najładniejsza Kartka Wielkanocna". Celem  konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, wspieranie ich twórczości oraz wyrabianie poczucia estetyki. Na konkurs ten chętne dzieci wraz z członkami rodziny wykonały przepiękne prace plastyczne. Konkurs jak zwykle cieszył się dużym zainteresowanie. Oddano 40 prac. Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były piękne i pomysłowe.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów.

I miejsce - Aleksander Milcuszek lat 3, Dominik Zaręba lat 6

II miejsce - Natalia Czajka lat 4, Michalina Skiba lat 5

III miejsce - Marcel Pomarański lat 5, Maria Gnyś lat 6

Wszystkim uczestnikom  konkursu serdecznie gratulujemy zaangażowania. Bardzo dziękujemy za udział w naszej zabawie konkursowej i zapraszamy na kolejne !