• Rozstrzygnięcie konkursu

• 30.06.2022
        • Dnia 29 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego pt. "Rowerem po mojej miejscowości." Konkurs wygrał Wiktor M. z grupy Krasnale. Serdeczne gratulacje !!
        • KONIEC ROKU 2022

• 30.06.2022
        • W piątek 24 czerwca najstarsze przedszkolaki z grupy V i VI uroczyście pożegnały się z przedszkolem. Przedszkolaki zaprezentowały swój ostatni występ, który zachwycił wszystkich obecnych. Były piosenki, wiersze, taniec i podziękowania (dla pani dyrektor, pań kucharek, pani intendentki, pań z obsługi, pani logopedy i wszystkich wychowawczyń.), oraz kwiaty i życzenia pogodnych, bezpiecznych wakacji. Na zakończenie na absolwentów przedszkola czekał na stołowce tort i lody. Wszystkiego najlepszego przedszkolaki, samych szóstek i piątek w szkole, a teraz słonecznych wakacji!!!!

• Biedronki na wycieczce

• 26.06.2022
        • Dnia 22 czerwca grupa Biedronki wybrała się na wycieczkę do Projekt Alpaka w Garbatce-Letnisko. Dzieci zapoznały się ze zwierzętami hodowlanymi a także dowiedziały się jakie jest ich pochodzenie i co jedzą. Dzieci miały możliwość karmienia Alpak z czego były bardzo zadowolone. Na koniec odbyło się ognisko i każdy najadł się do syta .

• Wycieczka do Bałtowa

• 26.06.2022
        • Dnia 21 czerwca 2022  dzieci z grupy Leśne Duszki i Krasnale uczestniczyły w wycieczce do Bałtowa. Na początku wycieczki zwiedziliśmy Park Dinozaurów, gdzie dzieci zachwyciły się naturalnej wielkości modelami dinozaurów. Dodatkowo przewodnik opowiadał ciekawostki o tych prehistorycznych stworzeniach. Dzieci zwiedzały Sabatówkę, gdzie spotkały prawdziwą… czarownicę i pokonały tunel odwagi,a następnie z pokładu amerykańskiego school busa zwiedzały Górną część Zwierzyńca, gdzie oglądały między innymi: jelenie, wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau, kuce szetlandzkie, alpaki, muflony, daniele, żubry. Zwiedziliśmy również Polskę w miniaturze, gdzie przewodnik opowiadał ciekawe historie nt. naszych zamków. Następnie dzieci udały się na spacer „dolną częścią” bałtowskiego Zwierzyńca, gdzie spotkały się z różnobarwnym światem ptaków. Dzieciom najbardziej podobały się kuce, osły, lemury, zabawne małpki makaki i przesympatyczne surykatki. Na koniec dzieci uczestniczyły w warsztatach plastyczno –paleontologicznych –dzieci otrzymały gładkie figurki dinozaurów, pędzle, kolorowe farbki i tak rozpoczną zabawę. Na wycieczce nie zabrakło również pysznego obiadu. Dzieci wracały do przedszkola zmęczone, ale były jednocześnie bardzo zadowolone z pełnego niesamowitych atrakcji i wrażeń dnia. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

• Grupa V na wycieczce

• 19.06.2022
        • Dnia 14 czerwca grupa V pojechała na wycieczkę do parku rozrywki "Dzielnica Filmowa" w Zalesiu Górnym. Park położony jest w lesie więc dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu. Przedszkolaki oglądały pojazdy znane im z bajek i filmów. Miały również okazję spacerować ścieżka Discover i Wioską Smerfów. Dzieci grały na plenerowych instrumentach, skakały w parku trampolin, łowiły ryby, bawiły się w kulkach oraz na karuzeli. Na koniec przyszedł czas na zakup pamiątek. Przedszkolaki wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone. 🙂🥰

• Wycieczka Grupy Jagódki

• 19.06.2022
        • 14 czerwca grupa Jagódki wybrała się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy „Sama słodycz”, znajdującej się w Radomiu. Dzieci miały okazję zobaczyć niezwykły proces produkcji słodkości od momentu wylania cukru na stół po stworzenie pięknych lizaków i cukierków. Dowiedziały się, jakie składniki są potrzebne do ich wytworzenia, które barwniki są naturalne i z czego pochodzą. Przedszkolaki przyglądały się także masie karmelowej, która z żółtej pod wpływem wyrabiania w powietrzu zamieniła się w białą. Dzieci pod okiem Pań, które prowadziły warsztaty wykonały przepyszne lizaki. Na koniec każde dziecko otrzymało zrobionego przez siebie lizaka oraz kolorowe karmelki. Ta słodka wycieczka dostarczyła przedszkolakom wielu miłych wrażeń.

• 12.06.2022
        • 10 czerwca w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy uroczysty Dzień Dziecka. Zabawę rozpoczęliśmy od pomalowania twarzy , a potem na Naszych Milusińskich czekała moc atrakcji na placu przedszkolnym. Były wspólne tańce przy muzyce, gry i zabawy sportowe, malowanie na folii i kredą. Dzieci mogły puszczać bańki i oczywiście bawić się na dmuchanym placu zabaw i zjeżdżalni. Po tak intensywnej zabawie przyszedł czas na pyszny obiad i lodowy deser.

Dobrze być Dzieckiem!!!!!

• "Bezpieczne wakacje"

• 06.06.2022
        • Dobre rady na wakacyjne wypady w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktyki i Edukacji"Animacja" Magik.

06.06.2022 w Naszym przedszkolu dzieci miały okazję wysłuchać dobrych rad na wakacje. Co warto spakować do plecaka , o jakich numerach alarmowych należy pamiętać oraz przypomniały sobie zasady bezpiecznego spedzania wakacji nad wodą, w górach, w dużym mieście czy na wsi.

• Święto Rodziny w Naszym Przedszkolu

• 05.06.2022
        • MAMA , TATA NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWO ŚWIATA.- tymi słowami można określić nastrój panujący przez ostatnie dni w Naszym Przedszkolu. Dzieci ze wszystkich grup poprzez wiersze, piosenki, tańce chciały pokazać swoim Rodzicom jak bardzo ich kochają. Występy zaprezentowały już najmłodsze przedszkolaki a na widowni po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w końcu mogli zasiąść Rodzice. Po zakończonych występach czas przyszedł na wspólną zabawę, poczęstunek a nawet na wspólne ognisko.