• Teatrzyk w przedszkolu „Nowe przygody Doktora Dolittle”

• 24.04.2023
        • Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze studia teatralnego Krak Art. Artyści zaprezentowali spektakl pt. „Nowe przygody Doktora Dolittle”.

Ten dobrze znany doktor to miłośnik zwierząt, który jest gotowy w każdej chwili nieść pomoc chorym, czy nieszczęśliwym stworzeniom. Tym razem Doktor Dolittle pojawił się na czarnym lądzie, gdzie spotkał wiele egzotycznych zwierząt. Przedszkolaki z zachwytem i radością odebrały spektakl. Gra aktorska przypadła do gustu naszej przedszkolnej widowni. Było dużo radości, uśmiech towarzyszył przez cały spektakl. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy, każdego zwierzątka, a także aktywnie uczestniczyły w teatrzyku. Starały się pomagać doktorowi w każdej trudnej sytuacji.

Dziękujemy Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Garbatce-Letnisko Małgorzacie Markowskiej za możliwość goszczenia teatrzyku :)

• Światowy Dzień Ziemi

• 23.04.2023
        • W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. To największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały piękne pracę plastyczne. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

• Spokojnych Świąt Wielkanocnych

• 05.04.2023
        • Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny, pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"

życzą

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy Pracownicy Przedszkola Samorządowego
          w Garbatce-Letnisku "Pod Sosnową Szyszką".

• 2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 03.04.2023
        • Dzisiaj w przedszkolu wszystkie przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia dzieci obejrzały film edukacyjny "Jaś i niebieskie Motyle", który przedstawił codzienność Jasia, chłopca dotkniętego autyzmem. Przedszkolaki rozmawiały o trudnościach bohatera oraz jego umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wszystkie przedszkolaki w każdych grupach wspólnie wykonały prace plastyczne. Dzisiejsze zajęcia miały na celu poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.