• 21-25.11.2022r. - Tydzień z życia przedszkola

• 27.11.2022
        • Ten tydzień był pełen atrakcji. W poniedziałek 21 listopada wszystkie dzieci obchodziły Światowy Dzień Życzliwości. Tego dnia wszystkich obowiązywał uśmiech, przyjazne nastawienie do innych, ciepłe spojrzenia a także serdeczne i miłe gesty. Dzieci razem z Paniami tworzyły Kodeks Życzliwego Przedszkolaka o wielkim sercu, który tak powiada: "Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel - lepiej się poczuję, gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruję". W czwartek 24 listopada dzieci
          z grupy "Tęczowe Nutki" i "Leśne Duszki" wzięły udział w konkursie Kolęd i Pastorałek
          w Kozienickim Domu Kultury. Dzieci zaprezentowały się znakomicie, a całe przedszkole jest bardzo dumne, że mamy tak zdolne dzieci. Na koniec tygodnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, żółte i białe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się w rytmie misiowych hitów. Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas!

• Tydzień z życia przedszkola

• 19.11.2022
        • Ten tydzień był obfity w różne wydarzenia. W środę rozmawialiśmy o tolerancji, o tym, że każdą osobę należy traktować należycie bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy niepełnosprawność. Był to dzień, w którym promocja tolerancji miała na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacji odmienności innych, poszanowania cudzej godności
          i uwrażliwienia na uczucia innych. W czwartek królowała u nas Myszka Miki. Dzieci poznały historię powstania tej postaci bajkowej, stworzonej wiele lat temu przez Waltera Disneya. Oglądały bajkę pt. "Myszka Miki i przyjaciele" oraz kolorowały i wyklejały Myszkę Miki. Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały opaskę z charakterystycznymi uszami oraz odznakę. W piątek dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Przedszkolaki poznały "Konwencję o Prawach Dziecka" oraz zapoznały się z Instytucją Rzecznika Praw Dziecka. Wypowiadały się na temat swoich praw oraz rozpoznawały sytuacje, kiedy dochodzi do ich łamania. Oprócz swoich praw dzieci dowiedziały się, że również ważne są obowiązki. Na koniec zajęć dzieci wspólnie wykonały plakat dotyczący znajomości swoich praw. Poniżej fotorelacja z minionego tygodnia.

• Obchody Narodowego Święta Niepodległości

• 10.11.2022
        • 11 Listopada 1918 r. to dzień szczególny dla Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność. 10 listopada b.r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście, Pani Wójt Teresa Fryszkiewicz, Pani Sekretarz Marzena Pomarańska oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Włodzimierz Mazur zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas.

Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali krótką prezentację multimedialną, gdzie przedstawione zostały wydarzenia historyczne z dnia 11 listopada 1918 r., a także zaprezentowana została postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Natępnie wszyscy odśpiewali hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego" pamiętając o zachowaniu należytej postawy. Uroczystość uświetniona została występem artystyczny przygotowanym przez dzieci z grupy "Tęczowe Nutki" pod kierownictwem Pani mgr Doroty Ziarkowskiej, mgr Katarzyny Cywki i mgr Aleksandry Zdrzalik. Po występach, dzieci wręczyły przybyłym gościom Odznaki Małych Patriotów, za które Pani Wójt serdecznie podziękowała i obdarowała wszystkie dzieci słodkimi upominkami.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Poniżej krótka fotorelacja z dzisiejszych występów.

• Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Ogrodzie Jordanowskim w Kozienicach

• 10.11.2022
        • W środę 9 listopada dzieci 6 - letnie z grupy Tęczowe Nutki, wzięły udział w Festiwalu Piosenki Żegarskiej w Ogrodzie Jordanowskim w Kozienicach. Dzieci zaprezentowaly się w pięknych strojach przygotowanych specjanie na tę uroczystość i zaśpiewały piosenkę pt. " Sztorm". Występ bardzo się podobał i dzieci wyśpiewały III miejsce. Serdeczne gratulacje dla wszystkich dzieci i Pań, które tak pięknie przygotowały dzieci do występu!!!

• 10.11.2022
        • 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w piątek 4.11.2022r oraz w poniedziałek 7.11.2022r dzieci przyniosły do przedszkola swoje maskotki, książki
          z ulubionymi bajkami, a niektóre z Nich w tym wyjątkowym dniu przebrały się w piękne bajkowe stroje. Przedszkolaki zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych zabaw tanecznych. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne jest czytanie bajek.