• Koziołek Matołek

• 26.05.2022
        • 24.05.2022r w Naszym Przedszkolu zawitali aktorzy z zabawną inscenizacją przygód sympatycznego Koziołka Matołka, który wyrusza w niezwykłą podróż do Pacanowa, gdzie jakoby podkuwa się kozy... Przedstawienie z oryginalnymi kostiumami i rytmicznymi piosenkami przeniosło przedszkolaków w przyjazny bajkowy świat ulubieńca dzieci, który nieprzerwalnie bawi i wychowuje kolejne pokolenia.

• UWAGA KONKURS!!!

• 25.05.2022
        • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU DZIECI I ICH RODZICÓW W PRZEDSZKOLNYM KONKURSIE PRZYRODNICZYM
          1.ORGANIZATOR:
          Przedszkole Samorządowe w Garbatce- Letnisku "Pod Sosnową Szyszką"
          2. KOORDYNATORZY KONKURSU:
          mgr Anna Myśliwiec
          mgr Jolanta Kustra
           3.CELE KONKURSU:
          - kształtowanie pozytywnej postawy wobec otaczającej nas przyrody
          - kształtowanie postawy proekologicznej
          - ukazanie walorów roweru jako ekologicznego środka transportu
          - dostarczanie okazji do dobrej zabawy
          4.UCZESTNICY KONKURSU:
            - dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami.
          5.WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSKIE:
                  - warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie fotorelacji z wycieczki rowerowej po naszej   pięknej okolicy;
           - każdy uczestnik może być autorem tylko jednej pracy konkursowej;
               - praca konkursowa nie może być wcześniej nagradzana, publikowana
          i nie może naruszać praw autorskich osób trzecich;
               - zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone na konkurs zostały wykonane osobiście i nie naruszają praw autorskich;
               - uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji konkursu zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 r. poz. 1000.
               - prace należy złożyć w Przedszkolu Samorządowym w Garbatce – Letnisku „Pod Sosnową Szyszką” przy ul. Krasickiego 4.
          6.KRYTERIA OCENY:
              - estetyka pracy
              - oryginalność
              - jakość wykonania
          7. Każde praca  powinna być podpisana (imię i nazwisko, grupa  oraz wiek autora).
          8. Termin składania prac do 10.06.2022r.
          9. NAGRDOY:
              Organizator konkursu przewiduje przyznanie uczestnikom dyplomów oraz nagród rzeczowych.

• Z wizytą w OSP Garbatka- Letnisko

• 22.05.2022
        • 20.05.2022r dzieci z Naszego Przedszkola wybrały sięna wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Naszej miejscowości. Dzięki życzliwości Panów Strażakówprzedszkolaki mogły z bliska obejrzeć wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały sięo ciężkiej ,odpowiedzialnej i niebepiecznej pracy . Zrozumiały,że strażak pomaga nie tylko podczas pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np.:w czasie wypadku samochodowego. Zduzym zaintsresowaniem Nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka i ochotą przymierzali hełm . Wielką atrakcjądla wszystkich było wejście do wozu strażackiego oraz lanie wody przez wąż strażacki. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwaćstraż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy112. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wspomnieńi wrażeń.