• Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

• 30.01.2024
        • W dniu dzisiejszym wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w balach karnawałowych. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Panie nauczycielki starały się wprowadzić dzieci w radosny nastrój i magię karnawału dekorując sale balowowe. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Nasze przedszkolaki z wielkim żalem opuszczały sale balowe. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu. Każdy na pamiątkę z baliku otrzymał kolorowy balon. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

• Podziękowania za udział w zbiórce karmy i akcesoriów dla zwierząt

• 16.01.2024
        • Dzieci z Naszego przedszkola po raz kolejny włączyły się do akcji pomocy bezdomnym zwierzakom . Karmę, przysmaki i akcesoria dla zwierząt zostały przekazane dla Naszych braci mniejszych, które przebywają w gminnych kojcach. Wasza hojność i wspierające serca sprawiły, że możemy dostarczyć im nie tylko jedzenia, ale również ciepło i nadzieję. Razem tworzymy pozytywną zmianę w życiu tych zwierząt. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za empatię i wsparcie

• Jasełka Bożonarodzeniowe

• 12.01.2024
        • W dniu 12.01.24r. w naszym przedszkolu odbyły się „Jasełka Bożonarodzeniowe” przygotowane przez
          dzieci z najstarszych grup: „Tęczowe Nutki” i „Słoneczka”. Na występ przybyli rodzice oraz zaproszeni
          goście m.in. Wójt Teresa Fryszkiewicz, Sekretarz urzędu gminy Marzena Pomarańska oraz Kierownicy
          jednostek organizacyjnych.
          Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną
          wieloma kolędami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były
          idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem
          wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Za swój występ
          otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz wyrazy uznania i podziękowania od Pani Dyrektor
          Aleksandry Rembielińskiej – Grygiel. Miłą niespodzianką i nagrodą dla dzieci był słodki poczęstunek.
          Ciepłe słowa podziękowania popłynęły również do wychowawczyń grup: Doroty Ziarkowskiej,
          Katarzyny Cywki, Aleksandry Zdrzalik, Jolanty Kustry oraz Anny Walczak, które przygotowały całe
          przedsięwzięcie. Wspaniała scenografia nadała temu niecodziennemu spotkaniu uroczysty i
          nastrojowy klimat.

• BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE - spotkanie z policjantami.

• 11.01.2024
        • Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w czasie zbliżających się ferii zimowych w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z Panami Policjantami z Komisariatu Policji w Gniewoszowie.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Funkcjonariusze rozmawiali z przedszkolakami na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

A o to kilka najważniejszych zasad:

- nie bawimy się w pobliżu drogi,

- z górki zjeżdżamy z daleka od ulicy,

-nie zaczepiamy sanek do samochodu,

-ślizgamy się tylko na lodowisku,

-nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, stawy, rzeki,

-nie rzucamy śnieżkami w głowę drugiej osoby,

-zawsze bawimy się pod opieką osób dorosłych.

Dodatkowo Pan Policjant przestrzegał przedszkolaków przed:

-kontaktem z osobami nieznajomymi,

-otwieraniu drzwi mieszkania osobie nieznajomej,

-spotkaniem bezdomnego psa na ulicy oraz sposobie uchronienia się przed ugryzieniem

Ważnym elementem spotkania była również rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały panom policjantom za cenne rady i obiecały, że będą o nich pamiętać podczas zimowych ferii i nie tylko.

Serdecznie dziękujemy aspirantowi Rafałowi Berlińskiemu i aspirantowi Sebastianowi Jachimiakowi za rady i cennne uwagi edukacyjne oraz za poświęcony nam czas. Panowie policjanci życzyli dzieciom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

• TEATRZYK W PRZEDSZKOLU ZE SPEKTAKLEM ” DROGOWY ZAWRÓT GŁOWY”

• 09.01.2024
        • Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechała grupa teatralna ze Studia Artystycznego AKADA z Warszawy. Aktorzy przedstawili spektakl pt.” Drogowy zawrót głowy”. Przesłanie zaprezentowanego teatrzyku było bardzo pouczające. Było dużo śmiechu, zabawy jak i nauki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, rozwiązywały zagadki dotyczące przepisów ruchu drogowego. Wiedziały doskonale jak wygląda znak drogowy „STOP”, sygnalizator świetlny, przejście dla pieszych „ZEBRA” i do czego służą odblaski. Spektakl był ciekawą lekcją wychowawczą. Dzięki niemu nasze przedszkolaki poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego przedstawienia.