SZANOWNI RODZICE!
INFORMUJĘ, IŻ OD DNIA 1 WRZEŚNIA 2020 r nasze przedszkole będzie pracowało zgodnie z wytycznymi GIS z dnia 25 sierpnia 2020 r.
wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 25 sierpnia br. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3- IV aktualizacja (w załączniku do pobrania przez Rodziców)
Zapraszam wszystkie dzieci przyjęte w rekrutacji do naszego przedszkola zgodniez godzinami zdeklarowanymi przez Rodziców w kartach zgłoszeń. Przydziały do oddziałów wywieszone są na tablicy informacyjnej przed przedszkolem.
Jeśli ktoś z Rodziców podejmie decyzję o pozostawieniu jeszcze dziecka w domu proszę o niezwłoczną informację osobiście, telefonicznie 486210177, kom. 600 466 347 lub drogą email przedszkole.spss@wp.pl
Szanowni Rodzice, podejmując dobrowolną, świadomą decyzję o korzystaniu przez Wasze dziecko z pobytu w przedszkolu w okresie epidemii, musicie uwzględnić fakt, że podczas przebywania dziecka na terenie przedszkola, pomimo stosowanych w placówce Procedur dotyczących działań profilaktycznych minimalizujących ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 - oraz stosowania środków ochronnych, może dojść do zakażenia dziecka koronawirusem SARS-CoV-19, a także przeniesienia zakażenia na inne osoby, w tym członków najbliższej rodziny. Jednocześnie zapewniam, że zrobimy wszystko, dla zapewnienia zdrowiai bezpieczeństwa wszystkich, aby taka sytuacja nie miała miejsca.
Zasady organizacji pracy i pobytu dziecka w przedszkolu od 1 września 2020r
PRZED WEJŚCIEM DO PRZEDSZKOLA
• Dzieci do przedszkola należy przyprowadzać od 7.00 do 8.30.
• Przed wejściem do przedszkola Rodzice/ Opiekunowie zachowują odstęp przynajmniej 1,5 m.
• Rodzic ( tylko jeden rodzic i dziecko/dzieci) w maseczce i po zdezynfekowaniu rąk wchodzi do szatni z dzieckiem, pomaga mu się rozebrać, żegna się z dzieckiem i zachowując odstęp 1,5 m., przekazuje dziecko pani pomocy nauczyciela , która mierzy dziecku temperaturę termometrem bezdotykowym i odnotowuje w karcie dziecka.
• Pani pomoc przyprowadza dziecko do sali i przekazuje dziecko nauczycielce.
• Dziecko idzie do łazienki i myje dokładnie ręce, wyciera je papierowym ręcznikiem.
• Rodzic do przedszkola przynosi podpisane: kapcie, zapasowe ubrania.
• NIE WOLNO PRZYNOSIĆ: zabawek, pluszaków, kosmetyków, jedzenia, leków itd.
• Rodzic zobowiązany jest zgłaszać telefonicznie lub na adres e-mail przedszkola do godz. 8.00 każdą nieobecność dziecka w przedszkolu oraz powód nieobecności .
PODCZAS POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU
• W związku z panującym reżimem sanitarnym w miarę możliwości dzieci bawią się i uczestniczą w zajęciach zachowując między sobą odstępy.
• Dzieci mają do dyspozycji ograniczoną ilość zabawek, którymi nie mogą wymieniać się z innymi dziećmi i są na bieżąco myte i dezynfekowane.
• Przed obiadem kolejny pomiar temperatury (tylko u dzieci, których zachowanie i wygląd budzi niepokój nauczycielki) i odnotowanie w karcie dziecka.
• Dzieci młodsze nie leżakują.
• Na placu zabaw może znajdować się maksymalnie 1 grupa przedszkolna w wyznaczonych godzinach.
ODBIÓR DZIECKA
Aby usprawnić organizację odbioru dziecka z przedszkola, Rodzic może poinformować o zamiarze odbioru dziecka na 10 minut przed odbiorem dzwoniąc na numer tel. PRZEDSZKOLA (48 6210177) Panie pomoce w tym czasie przygotują dziecko do odbioru przez rodzica.
Informacje dla Rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną
od 1 września 2020r.
Drodzy Rodzice, w związku z obecną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, przedszkole pracuje w zaostrzonym reżimie sanitarnym według wytycznych MEN i GIS.
Nie możemy niestety spotkać się z Państwem w przedszkolu, dlatego przekazujemy wszystkie ważne informacje na naszej stronie
W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z dyrekcją przedszkola, tel.48 6210177, kom. 600 466 347 lub e-mail. przedszkole.spss@wp.pl
Ze względu na wyjątkową sytuację i ryzyko zakażenia COVID-19 rekomendujemy ograniczony kontakt rodziców, opiekunów prawnych, nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi.
Zebranie z rodzicami dzieci nowoprzyjętych odbędzie się w przedszkolu w późniejszym terminie. Pozostali wychowawcy grup przekażą wszystkie informacje dla rodziców poprzez zdalne formy komunikacji tj. mail, telefon.
Drodzy Rodzice 3-latków! Wasze dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola. Jesteście pełni obaw. Chcecie wiedzieć, jak odnajdzie się w nowym środowisku. Pełne obaw jest również Wasze dziecko. Przekroczenie progu przedszkola jest dla niego stresem związanym z nowym otoczeniem, koniecznością rozstania się z rodzicami, lękiem przed nieznanym. Ogromnego znaczenia dla dalszego dobrego funkcjonowania dziecka w przedszkolu nabiera przede wszystkim udane włączenie dziecka do grupy przedszkolnej.
Rodzice starajcie się jak najwięcej mówić dziecku o przedszkolu - powinno wiedzieć, że będzie się tu mogło bawić z kolegami, rysować, lepić z plasteliny, śpiewać, tańczyć itp., sprawdźcie, czy dziecko potrafi samodzielnie wykonywać proste czynności. Nigdy nie straszcie przedszkolem.
3-latek, zgodnie z informacjami zwartymi w literaturze dotyczącej rozwoju dziecka, powinien mieć opanowane następujące czynności samoobsługowe:
- samodzielne jedzenie łyżką
- mycie rąk
- czynności higieniczne przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych
- zdejmowanie i zakładanie podstawowych części garderoby
(np. zakładanie kapci)
- rozpoznawanie swoich rzeczy wśród innych
- znajomość swego imienia i nazwiska
Warto pamiętać, że dziecko bardziej samodzielne czuje się pewniej, więc łatwiej i szybciej przystosuje się do nowych warunków.
Jak przeżyć pierwsze dni -kilka rad dla Rodziców !
1. Nie przeciągajcie pożegnania w szatni; pomóżcie się dziecku rozebrać, pocałujcie je na „do widzenia” i wyjdźcie.
2. Nie zabierajcie dziecka do domu kiedy płacze przy rozstaniu – jeśli zrobicie to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić i następnego dnia znów będzie płakało.
3. Nie obiecujcie – jeśli pójdziesz do przedszkola, dostaniesz prezent. Po wyjściu z przedszkola, możecie dać jakiś drobiazg, ale nie może to być przekupywanie dziecka.
4. Kontrolujcie swoje wypowiedzi: zamiast- już możemy iść do domu, powiedzcie – teraz idziemy do domu. Dziecko nie powinno czuć, że przebywanie w przedszkolu jest sytuacją przymusową, ma się tu bowiem dobrze bawić.
5. Nie wymuszajcie na dziecku, aby od razu opowiadało, co wydarzyło się w przedszkolu. Jeśli dziecko będzie gotowe –samo chętnie ci opowie.
6. Mamo – jeśli dziecko przy rozstaniu bardzo rozpacza, postaraj się aby przez kilka dni przyprowadzał je tatuś. Czasami rozstanie z tatą jest mniej bolesne.
Wyprawka 3 latka
- kapcie
- ubranka zapasowe na zmianę podpisane, zapakowane w woreczek foliowy i zostawione w szatni na półce
Ubranie trzylatka powinno być wygodne, przewiewne, lekkie oraz łatwe do zakładania i zdejmowania. Maluch powinien czuć się w nim dobrze.
• Ubranie bez zbędnych guzików, sprzączek, ozdób,
• Spodnie lub spódniczka na gumkę (bez skomplikowanych dla trzylatka szelek i pasków),
• Ubranie na „cebulkę” pozwoli nauczycielce dostosować ubiór dziecka do warunków atmosferycznych i temperatury w sali,
• Najlepsze są buty na sztywnej podeszwie (nie klapki), zapinane na rzepy,
• Długie włosy należy związać lub spiąć tak, aby nie zasłaniały oczu.
W trosce o dzieci i pracowników proszę Rodziców o wyrozumiałość i ścisłą współpracę. Odpowiedzialne zachowanie dorosłych z pewnością zminimalizuje możliwość zarażenia się wirusem zarówno dzieci jak i pracowników przedszkola.
Życzę Państwu i Państwa dzieciom radosnego powrotu do przedszkola, a Rodzicom i Dzieciom nowoprzyjętym bezstresowego wejścia w świat edukacji.
Maria Grygiel