W ramach zbliżającego sie Dnia Dziecka każda z grup przedszkolnych uda sie na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Projekt Alpaka" mieszczącego sie na ul. Zwoleńskiej 10 w Grabatce - Letnisku. Pierwszą z grup , która odwiedziła to magiczne miejsce była Grupa V. 26 maja dzieci wraz z p. R.Bilke, p. R. Wałęką i p. B. Podsiadłą odwiedziły mieszkańców Projektu Alpaka. Dzieci miały możliwość karmienia, głaskania, czesania i przebywania z alpakami, kozami. Dzięki p. Anecie (właścicielce gospodarstwa) miały okazję zapoznać sie np.: ze zwyczajami alpak, poznały kraj pochodzenia tych zwierząt, karmiły kozy. W ramach wycieczki dzieci miały również zorganizowane zajęcia plastyczne. Wyjazd, chodz niedaleki, pozwolił dzieciom poznać nowe zwierzęta, nauczyć się obcowania z nimi oraz pozwolił kreatywnie spędzić dzień.
Mały Miś i Supertajny projekt
- 26.05.2021
Grupa Jagódki wzięła udział w Ogólnopolskim projekcie wydawnicta MAC Mały Miś i Supertajny projekt, który miał za zadanie kształtować postawy bezinteresownej pomocy, troski o najbliższych, wzmacniać rolę autorytetów w życiu dzieci.
Na zakończenie projektu każde z dzieci otrzymało Dyplom Superbohatera.
7
Konkurs recytatorski
- 23.05.2021
Przedszkole Samorządowe "Pod Sosnową Szyszką" wzięło udział w " Rejonowym konkursie poezji patriotycznej" organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko.Była to już XIX odsłona tego konkursu.
W pierwszym etapie wewnątrz- przedszkolnym wzięło udział troje dzieci z najstarszych grup:
Magdalena Wiśniewska- grupa Leśne Duszki recytowała wiersz pt: "Moja Ojczyzna"
Adrian Jana- grupa Krasnale recytował wiersz "Co to jest Polska?"
Tymoteusz Pochylski - Grupa VI recytował wiersz "Co to jest Polska?"
Komisja przedszkolna w składzie :p. Maria Grygiel, p. Katarzyna Cywka, p. Jolanta Strzelecka oraz p.Barbara Zwolska wybrały jako reprezentanta przedszkola Tymoteusz Pochylskiego.
Nagranie z recytowanym wierszem przez Tymoteusza zostało wysłane na konkurs.
18 maja Tymoteusz Pochylski otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek za udział w konkursie. Tymkowi gratulujemy odwagi, talentu i życzymy dalszych sukcesów.
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY pn. MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY EDYCJA 2020/21
- 16.05.2021
MODUŁ II REALIZOWANY W GRUPIE „KRASNALE”
Pn. „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE EMOCJI- ROZWIJANIE INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ DZIECI”
W dniach 19/04/2021r.-23/04/2021r. W grupie “Krasnale” był realizowany przy współudziale rodziców projekt edukacyjny pn.”Mały Miś w świecie wielkiej literatury” ;
MODUŁ II pn. „Mały Miś w świecie emocji- rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci”.
Głównym bohaterem projektu był: MAŁY MIŚ o imieniu CHRUPEK „mieszkający” w kolorowym pudełku w sali.
Opracowanie i modyfikacja materiałów wychowawca -Jolanta Strzelecka
Prowadzenie -Jolanta Strzelecka z udziałem kol. Anny Myśliwiec.
Projekt realizowany na podstawie materiałów udostępnionych przez autorkę projektu Anetę Konefał oraz Grupę MAC Edukacja, Dwukropek, Bliżej przedszkola.
GŁÓWNYM CELEM MODUŁU II BYŁO :
1.Kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi.
2.Wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym.
3.Włączenie w życie przedszkola rodziców.
CHARAKTERYSTYKA ZAJĘĆ: Nauczyciele w ramach projektu tworzyli wspólnie bazę zabaw/ćwiczeń służących do pracy nad emocjami. Zajęcia były prowadzone jako 5 spotkań (jedno spotkanie dziennie).Każde spotkanie odnosiło się do innej emocji. Poniedziałek –RADOŚĆ; Wtorek- ZŁOŚĆ; Środa- NIEŚMIAŁOŚĆ; Czwartek-STRACH; Piątek-SMUTEK.
Forma zajęć: W scenariuszach wykorzystano: aktywne słuchanie, karty obrazkowe, ćwiczenia indywidualne i grupowe, historyjki obrazkowe ,opowiadania ,ilustracje do opowiadania zabawy ruchowe, zabawy plastyczne, wiersze, piosenkę, nagrania muzyki relajsacyjnej, propozycje zaczerpnięte z internetu.
Prowadzenie zajęć: Zajęcia były prowadzone jedno zajęcie każdego dnia jako zajęcie z całą grupą na podstawie materiałów proponowanych przez autorów projektu oraz własne zasoby związane z modułem. Zajęcia dotyczyły emocji dzieci i oparte były na czytelniczych spotkaniach z Małym Misiem. Dzięki opowiadaniom dzieci uczyły się nie tylko rozpoznawania emocji, ale o nich mówiły i starały się je okazywać w społecznie akceptowalny sposób. Z punktu widzenia zdrowia psychicznego dzieci jest to niesamowicie ważna umiejętność, niezbędna do szczęśliwego i zrównoważonego życia.
Efekt finalny projektu to: „Kuferek emocji” w którym dzieci w przedszkolu wraz z nauczycielem gromadziły sposoby na radzenie sobie z emocjami (różne przedmioty, zabawki).
Dodatkowo po każdych przeprowadzonych zajęciach dzieci otrzymywały zadania domowe (w formie papierowej i on-line /zamieszczanie na Grupie fb) – do wykonania z rodzicem czy opiekunem, dzięki którym miały możliwość utrwalenia przekazywanej wiedzy na zajęciach, a rodzice sposobność włączenia się w proces ich edukacji z zakresu rozwijania inteligencji emocjonalnej dzieci.
Każdego dnia Rodzice mieli dostęp do zmisiowanych opowiadań na temat emocji (w wersji papierowej lub on-line w wykonaniu Misiowego Wujka - Macieja Barańskiego.
Rodzice byli zachęcani do wspólnego omawiania z dzieckiem w domu zaproponowanych tematów, wśród których znalazły się:
Poniedziałek "Przez różowe okulary" - poznajemy nasze emocje – radość
Wtorek „Jak się pozbyć złości ?” - poznajemy nasze emocje – złość
Środa „Jak pokonać nieśmiałość? poznajemy nasze emocje- nieśmiałość
Czwartek„ Jak oswoić strach?” - poznajemy nasze emocje – strach
Piątek „Zrozumieć swój smutek”- poznajemy nasze emocje – smutek
Rodzice każdego dnia otrzymywali w formie on-line propozycje: ciekawej literatury dla dzieci (o emocjach) ,zabaw, bajek, ćwiczeń, porad specjalistów- psychologów, pedagogów.
Zwieńczeniem projektu było -wspólne wykonanie z rodzicami w domu Misia z origami. Zadanie to miło nazwę “Mamo, tato- zróbmy razem Emocjonalnego MISIA!” Ta propozycja wspólnej pracy cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i ich rodziców. Chętni uczestnicy wykonane prace przynieśli do przedszkola i zaprezentowali je na forum grupy.
Prezentacja prac oraz działań dzieci w projekcie odbyła się on-line “Grupa Krasnale - materiały edukacyjne dla rodziców”.
Na zakończenie projektu każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom za udział w projekcie „Mały Miś w świecie emocji”.
Dziękuję Wszystkim Chłopcom i ich Rodzicom za udział i zaangażowanie w realizację zadań projektowych .
W myśl zasady „ RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!”
Mam nadzieję, że dzieci wiedzą więcej nt. emocji, potrafią je rozpoznawać i nazywać a ,co najważniejsze znają sposoby- jak je oswoić.
Wychowawca Grupy „Krasnale” Jolanta Strzelecka
Poniedziałek- radość
Wtorek- złość
Środa - nieśmiałość
1Czwartek- strach
1Piątek- smutek
9Rozdanie pamiątkowych dyplomów.
GRUPA „KRASNALE” UROCZYSTE WRĘCZENIE DYPLOMÓW I NAGRÓD Z PROJEKTU EDUKACYJNEGO PN. „NIECIO.PL- POZNAJEMY BEZPIECZNY INTERNET”
- 11.05.2021
07 maja 2021r. w Grupie „Krasnale” odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród książkowych z udziałem Pani Dyrektor Marii Grygiel.
W projekcie brało udział siedemnaścioro dzieci wraz z rodzicami. Za zaangażowanie w realizację zadań związanych z projektem wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy udziału oraz kolorowanki pn. „Roboty”.
Jednym z zadań projektowych było wspólne wykonanie z rodzicami w domu własnego robota podobnego do Niecia. Zadanie to miło nazwę “Mamo, tato- zróbmy robota!” Ta propozycja wspólnej pracy cieszyła się dużym zainteresowaniem .W realizacji tego zadania wzięło udział trzynaścioro dzieci wraz z rodzicami. Wszyscy otrzymali Dyplomy za pracę przestrzenną pn. „Mój Robot” oraz książki pt. „Roboty w akcji- Pidżamersi”.
Było też jedno wyróżnienie dla Macjeja Gwardysa i jego taty Grzegorza Gwrdysa. Praca którą wspólnie wykonali była kreatywna i posiadała różne elementy, które możemy znaleźć we współczesnych robotach.
Gratulujemy Wszystkim!
Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczyła Pani Dyrektor Maria Grygiel.
Za co serdecznie dziękujemy!
Chłopcy byli bardzo zadowoleni z otrzymanych nagród. Po oficjalnej uroczystości z zapałem przystąpili do kolorowania robotów w otrzymanych kolorowankach. Był też czas na zrobienie pamiątkowych fotografii.
Udział w tym projekcie dla dzieci i ich rodziców był cenny z uwagi na to, że uświadomił im, jak ważne jest bezpieczne korzystanie z internetu.
Wychowawca Grupy „Krasnale” Jolanta Strzelecka
20
Międzynarodowy Dzień Ziemi
- 25.04.2021
"Śmieć mniej- Ziemi lżej" pod takim hasłem 22.04.2021r grupa Jagódki obchodziła Miedzynarodowy Dzień Ziemi. Zajęcia przeprowadziła p. Jolanta Kustra. Dzieci dzięki kreatywnym zajęciom mogły przypomnieć sobie zasady segregacji śmieci, uczyły sie zasad ekologicznego życia, ochrony przyrody a tym samym Świata. Zajęcia zakończyły się wystawą prac plastycznych. Wydarzenia takie jak te, pozwalają już od najmłodszych lat uzmysłowić jak ważne jest segregowanie smieci,oszdzędzanie wody czy prądu.
8
Grupa “Krasnale “ Projekt edukacyjny Necio.pl – poznajemy bezpieczny internet!"
- 31.03.2021
W dniach 22/03/2021 r.- 26/03/2021r. W grupie “Krasnale” był realizowany przy współudziale rodziców projekt edukacyjny pn.”Necio.pl- poznajemy internet”
Opracowanie i modyfikacja materiałów wychowawca -Jolanta Strzelecka
Prowadzenie -Jolanta Strzelecka z udziałem kol. Anny Myśliwiec
Projekt realizowany na podstawie materiałów udostępnionych przez autorów projektu oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Strona internetowa Niecio.pl
Celem zajęć: było zapoznanie dzieci z pojęciem internetu, omówienie do czego można wykorzystywać urządzenia ekranowe, uwrażliwienie dzieci na konieczność zgłaszania wszelkich niepokojących sytuacji dorosłym, zaufanym osobom oraz uświadomienie, czym są zła i dobra tajemnica i czym się od siebie różnią. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznanie z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą używanie urządzeń ekranowych oraz internetu a także ich nadużywanie.
Charakterystyka zajęć
Podczas realizacji projektu dzieci uczestniczyły w pięciu trzydziestominutowych zajęciach, podczas których zapoznały się z Neciem (bohaterem serwisu www.necio.pl), dowiedziały się, czym jest internet i do czego służy; poznały zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z urządzeń ekranowych i internetu, oraz dowiedziały się, jak się w takich sytuacjach zachować.
Dodatkowo po każdych przeprowadzonych zajęciach dzieci otrzymywały zadania domowe (w formie papierowej i on-line /zamieszczanie na Grupie fb) – do wykonania z rodzicem czy opiekunem, dzięki którym miały możliwość utrwalenia przekazywanej wiedzy na zajęciach, a rodzice sposobność włączenia się w proces ich edukacji z zakresu bezpiecznego korzystania z sieci i urządzeń ekranowych.
Podczas realizacji projektu w przedszkolu dzieci uczestniczyły w różnych formach zajęć : aktywne słuchanie, karty obrazkowe, ćwiczenia indywidualne i grupowe, historyjki obrazkowe, zabawy konstrukcyjne, gry ruchowe.
Zwieńczeniem projektu było -wspólne wykonanie z rodzicami w domu własnego robota podobnego do Niecia. Zadanie to miło nazwę “Mamo, tato- zróbmy robota!” Ta propozycja wspólnej pracy cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i ich rodziców. Chętni uczestnicy wykonane prace przynieśli do przedszkola i zaprezentowali je na forum grupy. Została stworzona “Galeria Robotów ich autorów”.
Prezentacja prac oraz działań dzieci w projekcie odbyła się on-line “Grupa Krasnale - materiały edukacyjne dla rodziców”.
Po powrocie do zajęć stacjonarnych w przedszkolu każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom udziału w projekcie. Autorzy prac przestrzennych “Mój robot ”- otrzymają dyplomy za wykonana pracę oraz nagrody.
Dziękuję Wszystkim Chłopcom i ich Rodzicom za udział i zaangażowanie w realizację zadań projektowych oraz kreatywne prace przestrzenne „Mój robot”
W myśl przysłowia “Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.
Jak nie uwrażliwimy teraz dzieci na zagrożenia jakie czyhają w sieci, to co może stać się w niedalekiej przyszłości?
Pytanie pozostawiam otwarte......................
Wychowawca Grupy „Krasnale” Jolanta Strzelecka
1SPOTKANIE NR 1 "MÓJ PRZYJACIEL NIECIO"
SPOTKANIE NR 2 "CO TO JEST INTERNET I DO CZEGO SŁUŻY?"
4SPOTKANIE NR 3
SPOTKANIE NR 4 "MÓW, JEŚLI COŚ JEST NIE TAK"
4SPOTKANIE NR 5 " ZA DUŻO INTERNETU ZA DŁUGIE UŻYWANIE I JEGO KONSEKWENCJE." GALERIA PRAC PRZESTRZENNYCH "MAMO, TATO ZRÓBMY RAZEM ROBOTA."
Uroczyste podsumowanie konkursu technicznego ,, Komputer XXI w.’’
- 09.04.2021
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wykonały prace na Przedszkolny Konkursu Techniczny „Komputer XXI w.”. Dziękujemy też Rodzicom, którzy wspomagali swoje pociechy w tym zadaniu. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy związanej z wykorzystaniem surowców wtórnych, rozwijanie wrażliwości na sztukę, rozwijanie i promowanie talentów technicznych oraz kształtowanie wyobraźni i innowacji twórczej rodziców i dzieci. Na konkurs wpłynęło 31 prac wykonanych różnymi sposobami. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe i wymagały dużej pracy. Konkurs zorganizowały Pani Barbara Zwolska i Pani Anna Myśliwiec . Jury miało bardzo trudne zadanie, ale ostatecznie nagrodziło i rozdało dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu.
Uczestnicy konkursu grupa Biedronki
2Uczestnicy konkursu grupa Jagódki
Uczestnicy konkursu grupa Krasnale
Uczestnicy konkursu grupa Leśne Duszki
Uczestnicy konkursu Grupa VI
Krasnale z wizytą w przedszkolnej kuchni, czyli "Kuchnia od kuchni".
- 21.02.2021
W ramach realizacji treści programowych dzieci z grupy „Krasnale” wraz z wychowawcą J. Strzelecką i p. A. Wolszczak udały się z wizytą do przedszkolnej kuchni, aby poznać jej sekrety i zagadki.
Tam powitane przez panie kucharki zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Poznały poszczególne pomieszczenia i ich przeznaczenie, np. kuchnię główną, magazyn z różnymi produktami, obieralnię, chłodnię oraz pomieszczenie przeznaczone do zmywania naczyń. Z dużym zaciekawieniem dzieci przyglądały się jak pracuje urządzenia o nazwie -wyparzacz.
Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój, podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków.
Dzieci z grupy KRASNALE serdecznie dziękują paniom kucharkom a szczególnie p. G. Grylak i p. K. Molenda za poświęcony czas i interesujące zajęcia.
Robimy sałatkę owocową
- 11.02.2021
11 lutego Grupa Jagódki wcieliła się w rolę kucharzy i przygotowała sałatkę owocową.W ramach zajęć dzieci miały możliwość przygotować sałatkę owocową: kroiły owoce,mieszały,próbowały. W ten sposób utrwalały posługiwanie się sztućcami, przestrzegały zasad bezpieczeństwa, przypominały sobie jak należy zachowywać się przy stole. Na koniec dzieci miały możliwość skosztowania wykonanej przez siebie słodkiej i zdrowej sałatki owocowej.
2
Konkurs "Klub Mleczaka"
- 29.01.2021
Grupa V pod przewodnictwem Pani Danuty Molędy i Grupa VI wraz z Panią Katarzyną Cywką oraz grupa Leśne Duszki z Panią Barbarą Zwolska przystąpiły do konkursu edykacyjnego "Przyjaciele Klubu Mleczaka" realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej pt. "Klub Mleczaka". Celem konkursu było przeprowadzenie zajęć z dziedziny profilaktyki zdrowotnej, które miały zadanie zwrócić uwagę najmłodszych na podstawowe zasady higieny jamy ustnej oraz dbanie o zdrowy styl życia. Prace zostały wykonane grupowo i indywidualnie.
Trzymamy kciuki za obie grupy i życzymy powodzenia!!
Prace Grupy V
Praca zbiorowa grupy Leśne Duszki
Praca zbiorowa Grupy VI
Czas na Bal.....
- 28.01.2021
Okres poświąteczny to czas karnawału, radości i zabawy czego nie mogło zabraknąć i w naszym przedszkolu. Pomimo obostrzeń Panie Wychowawczynie dołożyły wszelkich starań aby dzieciom móc zorganizować zabawę karnawałową. Sale zostały przyozdobione balonami, serpentynami, dzieci przyszły przebrane za ulubionych bohaterów. Zabawa odbywała sie w danej grupie wiekowej. W tym tygodniu zabawę karnawałową mieli: Grupa V, Grupa VI i JAGÓDKI, BIEDRONKI.
4BALKARNAWAŁOWY W GRUPIE JAGÓDKI
4BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE V
3BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE VI
1BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE BIEDRONKI
Dzień Babci i Dziadka
- 24.01.2021
"Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich
Babći Dziadków."
Jak co roku 21 i 22 stycznia obchodzimy ważne święto Dzień Babci i Dziadka.
Pomimo tego, iż w tym roku dzieci nie mogły zaprosić swojej Babci i Dziadka na uroczystość do przedszkola, to wraz z Paniami wychowawczyniami dzieci przygotowały i wyrecytowały wiersz, zaśpiewały piosenkę i przygotowały laurkę. Wszystkie występy zostały nagrane przez panie i przekazane rodzicom za pośrednictwem indywidualnych grup internetowych.
Mamy nadzieję że za rok sytuacja się poprawi i wszyscy razem będziemy mogli swiętować ten ważny dzień.
Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.
5
W krainie świątecznych pierniczków- zajęcia kulinarne
- 19.01.2021
w Grupie dzieci 4/5 letnich pn. „Krasnale”.
21 grudnia piękną bajką pt. „Toruńskie pierniki” rozpoczęły się zajęcia kulinarne w grupie dzieci 4/5 letnich „Krasnale”. Zajęcia przygotowały i współprowadziły z dziećmi Pani Roksana Bilke i Pani Jola Strzelecka.
Zajęciom przyświecał cel główny- Całościowe wsparcie mechanizmów uczenia się podczas poznawania i kultywowania piękna wybranych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
Dzieci poznały przepis na pierniczki, oglądały foremki do robienia pierniczków. Poznały podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny odnoszące się do zajęć kulinarnych. Z taką wiedzą, przebrane w fartuszki i chustki z uśmiechem ruszył na stołówkę. Kolejnym krokiem było wałkowanie ciasta i wykrawanie różnych kształtów ciasteczek i układanie ich na blaszkach do pieczenia. W pieczeniu pierniczków pomagały nam Panie kucharki: Pani Kasia, Pani Gosia, Pani Bożenka, Pani Basia. Kolejnym etapem było ozdabianie pierniczków z wykorzystaniem różnych ozdób spożywczych. Pierniczki wyszły bardzo piękne i smaczne. Zapach korzennych przypraw roznosił się wszędzie. Pierniczków było tak dużo, że poczęstowaliśmy wszystkich będących tego dnia w przedszkolu.
Dzięki wzajemnej współpracy przygotowanie pierniczków było wyjątkowe i bardzo się chłopcom podobało. Uczenie się w działaniu to najlepsza metoda- dzieci uczą się szybciej i co ważne mają poczucie sprawstwa- To Ja zrobiłem!
Być może -w niedalekiej przyszłości któryś z chłopców zostanie mistrzem cukiernictwa? Kto wie…
Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji i przeprowadzeniu tych zajęć serdecznie dziękujemy.
Dzieci z Grupy KRASNALE ,wychowawca Jola Strzelecka i Pani Roksana Bilke.
Konkurs świąteczny
- 07.01.2021
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia trzy dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym pt: "Gwiazda betlejemska" organizowanym przez Przedszkole Nr 1 w Pionkach. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie Gwiazdy betlejemskiej dowolną techniką. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Paulina Trzeciak z Grupy V, a dyplom i upominki za udział w konkursie otrzymały: Nikola Lech z Grupy VI oraz Magda Wiśniewska z Leśnych Duszków. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy!
Mikołajki
- 07.12.2020
Jedzie święty Mikołaj,
Białą brodą świeci.
Worek z prezentami
Ma dla grzecznych dzieci.
Chodź w innych warunkach, to Mikołaj i tak nie ominął Naszego przedszkola. Zapukał do okien sal przedszkolnych i zostawił prezenty dla wszystkich przedszkolaków. Radość zapanowała wielka z tego spotkania. Wszystkie dzieci raczyły sie słodkościami i wspólnie bawili prezentami od Mikołaja.
Dziekujemy Święty Mikołaju i do zobaczenia za rok!
2
Szkolne przygody Fajniaków cz.2
- 29.11.2020
W dniu 27.11.2020 w Grupie VI p. Katarzyna Cywka przeprowadziła zajęcia dydaktyczno- badawcze w ramach projektu "Szkolne przygody Fajniaków". Dzieci mogły zapoznać sie z budową naszej kuli ziemskiej, jej poszczególnymi warstwami. Dowiedziały sie również jak ważna jest ochrona Ziemi jako planety, co oni jako dzieci mogą zrobić aby zapobiegać jej niszczeniu. Eksperymenty przeprowadzone podczas zajęć pomogły uzmysłowić dzieciom jak np. przenika woda poprzez poszczególne warstwy ziemi. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt:"Kochaj zieleń"
Dzień Pluszowego Misia
- 25.11.2020
Pluszowy Miś- ulubieniec z dzieciństwa, powiernik tajemnic, najlepszy przyjaciel. Jak co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Jest to szczogólny dzień dla wszystkich dzieci, towarzyszą temu rozmowy, opowiadania o historii Pluszowego Misia, słuchanie bajek czytanych przez Nauczyciela, kolorowanie obrazków, wspólne śpiewy i zabawy przy "misiowej" muzyce. Tak też było i w naszym przedszkolu, następny taki kolorowy dzień juz za rok!
Archiwum wydarzeń
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie