• Zapraszamy na kiermasz w dniu 20.12.2023r

• 19.12.2023
        • Drodzy Rodzice!!!
          20 grudnia 2023r. tj. w środę odbędzie się kiermasz Stroików Bożonarodzeniowych przy okazji Wigilii Gminnej organizowanej w Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisku o godzinie 18:00.

Chcielibyśmy Państwa zachęcić,
          a jednocześnie gorąco poprosić, aby włączyli się Państwo w czynny udział w kiermaszu,
          oczywiście w miarę możliwości i tylko dla chętnych Rodziców.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczek dla naszych dzieci organizowanych w nowym roku 2024.

Serdecznie dziękujemy za Państwa życzliwość i pomoc!!!

• Konkurs "Stroik Bożonarodzeniowy" .

• 18.12.2023
        • Poniżej prezentujemy wyniki konkursu. Komisja konkursowa w której skład weszli rodzice z naszego przedszkola, miała bardzo trudny wybór. Wszyscy uczestnicy zostali w dniu dzisiejszym nagrodzeni i otrzymali dyplomy. Zgromadzone prace są wyjątkowe, piękne i bardzo pomysłowe. Zwyciężyły prace, których estetyka, oryginalność, stopień trudności i  jakość wykonania zdobyły najwyższą liczbę punktów.

Konkurs „Ekologiczny konkurs świąteczny Stroik Bożonarodzeniowy”

Nagrodzeni:

I miejsce – Dominik Zaręba

II miejsce – Liliana Cieślak

III miejsce – Anastazja Bieńko

III miejsce – Hanna Myśliwiec

IV miejsce – Marcel Pomarański

Wyróżnienia:

1. Kalina Maroń
          2. Katarzyna Dusińska
          3. Robert Grzywacki

Lista dzieci biorących udział:

Biedronki:

6. Matvei Starovyi
          7. Julia Michalak
          8. Władysław Molenda

• Przedstawienie teatralne " Święta u Kubusia"

• 13.12.2023
        • W dniu dzisiejszym nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili aktorzy ze studia teatralnego Krak-Art z Krakowa. Przedstawienie pt. "Święta u Kubusia", opowiada o przygotowaniach Kubusia do Świąt Bożego Narodzenia. W tym trudnym zadaniu pomagali mu przyjaciele oraz Dzieci. Okazało się, że nasze pociechy doskonale wiedzą, że w święta nie są najważniejsze prezenty, ale bycie razem z najbliższymi i wspólne świętowanie. Najmłodsi bardzo aktywnie uczestniczyli w tym interaktywnym przedstawieniu, każdy chciał choć przez chwilę znaleźć się na scenie w blasku reflektorów.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Garbatce-Letnisku za ufundowanie naszym Dzieciom teatrzyku.

• Wizyta świętego Mikołaja

• 06.12.2023
        •  Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.

Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Dzieci z grupy Biedronek i Jagódek pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci z grupy Krasnali, Leśnych Duszków i Słoneczka.

Nasze starszaki z grupy Tęczowych Nutek musiały wykazać się nie lada cierpliwością, ponieważ Mikołaj zawitał do nich na samym końcu. Jednak rozmowa z  gościem,  zabawa, kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie.

A prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale również książki, kredki  no i przede wszystkim słodycze.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.