Ze względów nizależnych od nas projekt ten trwał tylko tydzień. Był on realizowany przez dzieci z Grupy V i VI oraz wychowawców tych grup: p. Jolantę Strzelecką, p. Bożenę Kęskę i p. Jolantę Kustrę. Autorem projektu była p. Jolanta Strzelecka. Poniżej są opisane niektóre działania wynikające z projektu oraz zaprezentowana galeria zdjęć.
1. Przygotowanie wstepnej sietki tematycznej Projeky"JAJKO" gromadzenie wspólnych doświadczeń(zdjęcia)
2. Systematyczne tworzenie Kącika Projektu- zdjęcia, prace plastyczne, informacje zamieszczone na tablicy.- wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej w Garbatce- Let. - wypożyczenie książek zwiazanych z projektem.
3. Wycieczka do Sklepu Spożywczego " Minuta Osiem". przy ul. Kochanowskiego pod hasłem " w poszukiwaniu jajek"- wywiad z ekspedientką- ekspertem, zakupienie jajek potrzebnych do zabaw badawczych.
4. Zabawy badawczo- doświadczalne z jajkiem w grupach- Gumowe jajka Czy jajka moga wchodzic do butelki? Czy jajko rośnie?
5. Oglądanie filmu edukacyjnego na tablicy multimedialnej w klasie II pt: " Od jajka do kury"
6. wizyta w przedszkolnej kuchni- spotkanie z ekspertemp. intendentka W. Wasiak- Gorycką i p. kucharką W. Grylak, przeprowadzenie przez dzieci wywiadu z ekspertami, oglądanie poszczególnych pomieszczeń kuchennych.
Zajęcia praktycznego działania- wspólne wykonanie zdrowych kanapek z pastąjajecznąi warzywami z pomocą ekspertów.
7. Przeprowadzienie ankiety wśród uczniów klas II i III dotyczącej preferencji spożycia jajek. Przeliczanie wyników ankiety , wyciąganie wniosków.
8. Prace w kąciku przyrody- wysiew rzeżuchy w skorupach po jajkach, prowadzieni obserwacji, poznzanie właściwości zdrowotnych rzeżuchy.
9. Ogłoszenie dla dzieci i rodziców konkursu plastycznego pt " Njaciekawsza pisanka"
10. Przeprowadzienie przez dzieci sondażu z rodzicami i rodzeństwem w domu nt Co było pierwsze jajko czy kura? Co bybyło, gdyby nie było jajke?
Metoda projektu edukacyjnego nalezy do innowacyjnych metod nauczania. Zpowodzeniem można ją stosować w pracy z najmłodszymi dziećmi. Ta metoda wzbudza i realizuje dziecięce potrzeby poznawcze, wspiera eksplorację swiata i jego zjawisk, buduje struktury wiedzy, wspomaga indywidualny rozwój każdego jej uczestnika. Integruje osoby, grupy i środowiska.