• Kadra

• Pani dyrektor mgr Aleksandra Rembielińska-Grygiel jest nauczycielem dyplomowanym z trzydziestoletnim stażem pracy.

Swoją pracę zawodową rozpoczęła w Przedszkolu nr 6 w Świerżach Górnych we wrześniu 1986 r. W 1990 roku ukończyła Studium Nauczycielskie Wychowania Przedszkolnego w Radomiu. W roku 1997 na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła wyższe studia magisterskie na wydziale Pedagogiki ogólnej o specjalizacji edukacja wczesnoszkolna z wynikiem bardzo dobrym.

Znaczącym momentem w jej pracy zawodowej było otrzymanie w 2005 roku stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego nadanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jej praca - jako nauczyciela - była wielokrotnie wysoko oceniana o czym świadczą - najwyższe oceny pracy, nagrody dyrektora oraz podziękowania. W 2020 roku otrzymała odznaczenie państwowe Srebrny Medal Edukacji Narodowej za wieloletnią służbę.

Posiadane wykształcenie pedagogiczne, ukończone podyplomowe studia menadżerskie w zakresie zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (wydz.Kolegium Zarządzania i Finansów), a także podyplomowe studia kwalifikacyjne „Zarządzanie i marketing w Oświacie”, są pomocne w codziennej realizacji zadań dyrektora przedszkola.

Pani Dyrektor w swojej pracy zawodowej podejmowała i podejmuje liczne działania na rzecz rozwoju edukacji. Posiada nie tylko doświadczenie w pracy z dziećmi, ale również doświadczenie w pracy z młodzieżą. Oprócz pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym pełni rolę wychowawcy i opiekuna Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych uczestnicząc w cyklicznych rajdach, wycieczkach i wyjazdach na obozy letnie. W ramach wolontariatu prowadzi warsztaty dla młodzieży, na których porusza tematy przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy.

Przez kilka lat pracowała również jako edukator w firmie szkoleniowej GoWork, prowadząc szkolenia pod nazwą: „Dyrektorskie czwartki”. Pełniła również funkcje doradcy do spraw wychowania przedszkolnego                 w wydawnictwie Wolter Kluwers. Prowadziła wykłady dla nauczycieli na temat „Kreatywni interaktywnie” oraz „Jak budować autorytet nauczyciela w szkole XXI wieku”. Współpracowała z wydawnictwem Juka. Owocem tej współpracy był cykl książek dla nauczycieli pt. „Pobawmy się sztuką”. Publikacja ta dotyczy obszaru wychowanie przez sztukę i zawiera program nauczania, przewodniki metodyczne, karty pracy oraz plansze edukacyjne.

Pani Aleksandra ceni aktywne metody pracy. Metody te nie tylko wpływają na jakości pracy wychowawczo – dydaktycznej, ale są podstawą do budowania indywidualnych programów do zajęć z dzieckiem zdolnym lub dzieckiem o nieharmonijnym rozwoju. Dla Pani Dyrektor bardzo ważne jest to, aby wszystkim dzieciom umożliwić jednakowy start, który może w przyszłości zapobiec wykluczeniu społecznemu.

W czasie swojej długoletniej pracy zawodowej doskonaliła umiejętności zawodowe. zdobywając wiedzę        i doświadczenia do efektywnej pracy z dziećmi. M.in. brała udział w nasypujących szkoleniach i kursach :

• „Trzy światy – AUTYZM, ZESPÓŁ ASPERFEGA, ADHD”.

• „Jak skutecznie rozmawiać podczas trudnej sytuacji w oparciu o model porozumienia bez Przemocy Mashalla Rosenberga”.

• „Optymistyczne Przedszkole dla wychowania przedszkolnego”.

• Kurs doskonalący dla nauczycieli w zakresie języka angielskiego – poziom podstawowy.

• „Komputer narzędziem do pracy twórczej najmłodszych uczniów”. Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń.

• „Ocenianie kształtujące” Centrum Edukacji Obywatelskiej.

• „ Gry i zabawy rozwijające inteligencję emocjonalną u dzieci.” Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń.

• Nauczanie matematyki metoda czynnościową - według E.Gruszczyk – Kolczyńskiej.

• „Wprowadzenia dziecka w świat pisma” metoda I.Majchrzak.

• Aktywne metody pracy z dzieckiem- pedagogika zabawy – KLANZA.

• „Zmyślne ruchy, które doskonalą umysł” metoda P. Dennisona  (I i II stopień).

W podejmowanych przez Panią Dyrektor działaniach dobro dzieci oraz ich potrzeby bezpieczeństwa, miłości, akceptacji  są priorytetem.

W życiu prywatnym interesuje się malarstwem, psychologią a także turystyką. Każdą wolną chwilę stara się spędzać              z rodziną i przyjaciółmi.