• Tęczowe Nutki

• Wychowawczynie: mgr Katarzyna Cywka, Dorota Ziarkowska

Grupa Tęczowe Nutki liczy 20 dzieci, wśród których jest  9 dziewczynek i 11 chłopców, jest  to grupa dzieci 6 letnich. Wychowawcami są: Pani Dorota Ziarkowska, Katarzyna Cywka i nauczyciel współorganizujący Pani Aleksandra Zdrzalik. Dzieci bardzo dobrze odnalazły się wśród nowych kolegów i koleżanek. Nie wykazują problemów w zakresie komunikacji zarówno z rówieśnikami jak  z osobami dorosłymi. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw  jak i zajęć dydaktycznych.  Wszyscy  bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej  jak i na placu zabaw. Do ulubionych  należą również zabawy rytmiczne, taneczne przy muzyce. Dzieci chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy  w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz wyjściem do ogrodu, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę , rozwijają swoje zainteresowania. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- przygotowanie do nauki czytania i pisania oraz osiągnięcia dojrzałości szkolnej i podjęcia nauki w szkole.  Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu jest dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.