• Wizja i misja przedszkola

• Wizja Przedszkola

Jesteśmy po to, aby stworzyć warunki wychowawcze i edukacyjne, zapewniające wspomaganie oraz uwzględniające potrzeby rozwojowe  dzieci zgodnie  z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami.

Misja Przedszkola
          Nasze Przedszkole:
          1. Przyzwyczaja do odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.
          2. Jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców.
          3. Stwarza przyjazną, domową atmosferę oraz zapewnia optymalne warunki do rozwoju osobowości dzieci, zaspakaja potrzeby dzieci, wspiera  w rozwoju zdolności i zainteresowań
          4. Stwarza atmosferę akceptacji, wzajemnego zaufania i bezpieczeństwa,  w której dziecko bawi się, uczy, nabywa umiejętności rozwijając swoją osobowość i aktywność wobec siebie, innych ludzi i otaczającego go świata.
          5. Kształtuje i rozwija postawy twórcze swoich wychowanków, stosuje metody aktywne i techniki rozwijania twórczego myślenia.
          6. Uczy tolerancji, akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka.
          7. Umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględnia potrzeby środowiska.
          8. Wychowuje dziecko aktywne, wrażliwe, samodzielne i radzące sobie  z problemami.
          9. Otwarte jest na propozycje rodziców, ich udział w życiu przedszkola –partnerska współpraca z rodziną dziecka.
          10. Podąża za indywidualnym rozwojem dziecka, respektuje jego potrzeby, wspiera w dążeniu do samodzielności i niezależności.

11. Przygotowuje do podjęcia z sukcesem nauki szkolnej.