• O nas

•              Przedszkole Samorządowe w Garbatce Letnisku "Pod Sosnową Szyszką" obecnie mieści się przy ul. Krasickiego 4. To nowa placówka działająca od 03. września 2012 roku kiedy to miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola, na które czekały dzieci, rodzice, mieszkańcy Garbatki. Zostały stworzone wspaniałe warunki do pracy i zabawy. Powstał budynek przystosowany do przyjmowania 100 dzieci. Organem prowadzącym jest Gmina Garbatka Letnisko, natomiast organem nadzorującym jest Kuratorium Oświaty w Warszawie, delegatura w Radomiu. Przedszkole posiada 4 przestronne, jasne i estetycznie urządzone sale do zajęć dla dzieci (z łazienkami). Sale wyposażone są w funkcjonalne meble i sprzęt dostosowany do potrzeb rozwojowych dzieci. Przedszkole posiada również nowoczesne pomieszczenia gospodarcze: kuchnię z całym zapleczem, stołówkę, szatnię, duży widny "świetlik". Teren wokół przedszkola jest rozległy przystosowany do zabaw na świeżym powietrzu, posiada atrakcyjny, bezpieczny sprzęt na placu zabaw.

Nasze Przedszkole to miejsce, w którym dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. Zapewniamy im dużo przestrzeni do zabawy i nauki. W naszym przedszkolu dziecko nie będzie czuło się osamotnione. Wspólna zabawa z dziećmi pozwoli mu poznać smak przyjaźni i radości. Oprócz zajęć obowiązkowych dzieci mają zajęcia z religii, rytmikę, zajęcia logopedyczne.

Ponadto stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły, inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

PRZEDSZKOLE usytuowane jest na skraju puszczy kozienickiej . Znajduje się w sąsiedztwie przychodni zdrowia, z dala od hałasu . Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej jako placówka otwarta, realizująca swoje zadania w sposób rzetelny, atrakcyjny i dostosowany do potrzeb indywidualnych dzieci i ich rodziców. Budynek przedszkola jest budynkiem wolnostojącym, parterowym, otoczonym ogrodem z bezpiecznym i nowocześnie wyposażonym placem zabaw.

NASZA PLACÓWKA funkcjonuje od godziny 7.00 do 16.00. Ramowy rozkład dnia uwzględnia potrzeby rozwojowe i możliwości dzieci, zapewnia ochronę zdrowia, bezpieczeństwo i higienę. Zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycielki, wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwojowych, przeplatane są zabawami podejmowanymi przez dzieci, wynikającymi z ich inicjatywy
          i aktywności.

PRZEDSZKOLE urządzone jest nowocześnie i funkcjonalnie. Spełnia wymogi bezpieczeństwa (m.in. , posiada ogrodzony teren). Dla dzieci przygotowane są: cztery przestronne, słoneczne i kolorowe sale dydaktyczne do zajęć i zabaw wraz z sanitariatami; duża i dobrze wyposażona sala do zajęć ruchowych, muzycznych, teatralnych, niezastąpiona także do organizacji uroczystości i różnych imprez; szatnia wyposażona w indywidualne półki , duży ogród Sale wyposażone są w nowoczesne sprzęty i zabawki oraz inspirującą do działań bazę dydaktyczną. W salach organizowane są różnorodne kąciki m.in. przyrodniczy, książek, itd. Przedszkole posiada dobrze wyposażoną kuchnię, w której sporządzane są domowe posiłki zgodnie z normami żywieniowymi oraz szereg pomieszczeń gospodarczych.

DZIENNA STAWKA WYŻYWIENIA dziecka w przedszkolu wynosi 9,00 zł. Oferujemy trzy (przygotowywane w naszej kuchni przedszkolnej) zawsze świeże, smaczne, zdrowe i urozmaicone posiłki: od godz. 8.30 - śniadanie, od 10.30 obiad - zupa, od 12.00 - II danie i od godz. 13.30 - podwieczorek. Picie podawane jest dzieciom na każde ich życzenie.